תהליך פונדקאות בקנדה | יתרונות, חסרונות ופתרונות

קנדה היא מדינה מודרנית, ליברלית, בעלת גישה פתוחה וסבלנית לפונדקאות. היא מציעה ביטוח רפואי בסיסי לכל אזרח והיא אינה מפלה הורים על רקע מגדר או נטיה מינית. על פניו, נראה שתהליך פונדקאות במדינה כזאת עדיף בהרבה על פני מדינות מזרח אירופה והמזרח הרחוק. כמו תמיד, גם בתהליך המערב פונדקאית המתגוררת בקנדה, השאיפה שלנו היא להכין אתכם כך שתצאו למסע בעיניים פקוחות, וכדי שתוכלו לקחת החלטות חשובות כשיש לכם את כל המידע הדרוש. לכן במאמר הבא נפרוס לפניכם בצורה הכנה ביותר את היתרונות והחסרונות של תהליך פונדקאות בקנדה.

בואו נתחיל מהיתרונות

 

ליווי צמוד, בעברית, עד החזרה לארץ עם הילדים.

הצוות הישראלי של ORM מלווה אתכם לאורך כל הדרך, גם במסלול הקנדי. 

חשוב לזכור שבכל הנודע להליך פונדקאות בקנדה, על פי החוק שם, אסור שתתלווה לתהליך סוכנות פונדקאות שתפקידה יהיה לשדך אתכם לפונדקאית שלכם. אנחנו שיושבים בתל אביב נחשבים לעובדי המרפאה, ולא לסוכנות שלוקחת עמלות מההורים או מגורמי הסיוע של הפונדקאית, ולכן אנחנו היחידים בארץ הפועלים כחוק בנושא זה ומותר לנו לסייע לכם בניהול הקשר מול הגורמים השונים ובפיקוח הרפואי על שלבי קליטת ההריון.  

 

הפתרון ההיברידי: מרפאה אמריקאית עם פונדקאית מקנדה.

אחוזי ההצלחה של המרפאה שלנו הם הגבוהים ביותר בארצות הברית. ניתן לשלב את התהליך הרפואי הרגיש של יצירת העוברים וקליטת ההריון, יחד עם איתור פונדקאית המתגוררת בקנדה. מכיוון שבמרפאה שלנו סיכויי ההצלחה ללידה גבוהים בפער ניכר על אחוזי ההצלחה של של הליך פונדקאות בקנדה מול המרפאות הקנדיות, פתרון זה מתאים במיוחד למי שמעוניין לשלב חיסכון פוטנציאלי בעלויות, מבלי לוותר על האיכות של המרפאה הגדולה ביותר בארצות הברית, שהפכה לשם דבר בעולם הפונדקאות. 

 

תהליך בשפה שאתם מכירים. 

בתהליכים במזרח אירופה או דרום אמריקה תאלצו להיעזר במתרגם שילווה אתכם בצד הבירוקרטי של חתימת טפסים והבנה של ניירת פשוטה, ואפילו בכל תקשורת בסיסית מול הפונדקאית (בכל ברכת יום הולדת שמח או התעניינות במצבה הבריאותי למשל, אם בכלל יתאפשר לכם להיות איתה בקשר מכיוון שברוב המקרים בתהליכים כאלו לא ניתן להיות בקשר ישיר עם הפונדקאית). בתהליך עם פונדקאית קנדית לא תהיו תלויים בשעות הפעילות של סוכנויות התיווך בשביל פיענוח של הודעות ומיילים בסיסיים בין הגורמים.

נשמע פשוט, אך משמעותי ביותר לאורך הדרך. 

 

חיסכון (פוטנציאלי] בכסף. 

בהליך פונדקאות בקנדה, כמו בישראל, הביטוח של הפונדקאית הוא ממלכתי, וכך נחסך מכם לשלם עבור הביטוח הרפואי הבסיסי של הפונדקאית במהלך ההריון. בנוסף על פי החוק הקנדי, הפונדקאית אמורה להיות מונעת ממניעים אלטרואיסטים- כלומר, שתהיה מעוניינת לשאת הריון עבור הורים אחרים מבלי לקבל תגמול כספי עבור התהליך. בהתחשב בשני הגורמים האלו, ניתן לחסוך בתהליך פונדקאות קנדי סכום שיכול לנוע בין 10,000 ל-25,000 דולר.
 

החסרונות

 

אין הנחות חינם. 

הפונדקאית שלכם כן תקבל תגמול כספי. פיצוי זה יבוא לידי ביטוי בהחזר הוצאות ההריון שלא תמיד מוגדרות מראש מספיק טוב ולעתים הסכומים הופכים גבוהים. 

בכדי להתנהל בצורה בטוחה מול החקיקה המקומית, גורמי הסיוע של הפונדקאית יגבו עבורה את הפיצוי על ידי הגשת חשבונות "מנופחים" עבור נסיעות, בדיקות, הפסד ימי עבודה, קניות בסופר, בייביסיטר וכדומה. אנחנו מאמינים שלפונדקאית מגיע כל סכום עבור התהליך ואין בכך שום פסול, אך כאמור המטרה שלנו היא שתהיו מודעים לאיך הדברים עובדים בשטח. תהליך פונדקאות בקנדה אינו באמת אלטרואיסטי, למרות שכך משווקים אותו בסוכנויות. 

 

חשוב לזכור- סננו את האפקטים השיווקיים. החיסכון הכספי לא יהיה שווה ערך לעשרות אלפי דולרים. מומלץ להתייעץ עם כמה שיותר אנשים שעברו את התהליך בכדי להבין בדיוק את הסכום שהצליחו לחסוך. 

 

מרפאות פוריות מקומיות ברמה נמוכה.

אחוזי ההצלחה של פונדקאות בקנדה מול מרפאות קנדיות הם מאוד נמוכים, ועל כן אינם מתפרסמים ואינם שקופים לציבור. המשמעות המיידית של אחוזי הצלחה נמוכים הם נסיונות נוספים לקליטת הריון והחזרות עוברים מרובות. לכן תמיד קיים סיכוי גבוה לפרישה של הפונדקאית מתהליך, הוצאות כספיות לא מתוכננות והחשוב מכל- דילול מלאי העוברים שלכם. 

בנוסף, להבדיל ממרפאות אמריקאיות, תורמות הביצית בקנדה לא מסוננות רפואית לפני שהפרופיל שלהן מוצג בפניכם. כלומר, ברוב המקרים יוצגו לכם מספר פרופילים עד שתוכלו למצוא את התורמת המתאימה, ובסבירות גבוהה היא כלל לא תהיה כשירה לתהליך מבחינה רפואית או מבחינת ההתאמה הגנטית אליכם. לכן יש לקחת בחשבון שכל העלויות של בדיקות אלו הן מכיסכם, וכמובן את זמן ההמתנה הנוסף. 

 

לכן חשוב לנו להגיד כי במידה ובחרתם בתהליך עם פונדקאית קנדית, אנו מפצירים בכם לעבוד עם מרפאות אמריקאיות בעלות אחוזי הצלחה גבוהים ושקופים, בדגש על מרפאות המקפידות על ניהול מאגר תורמות ותהליך סינון קפדני. מרפאות אמריקאיות מחויבות לפרסם את כמות הלידות המוצלחות לעומת כמות התהליכים בשנה. המידע הזה הוא קריטי לכם. 

דברו עם הורים אשר עברו תהליך שנעשה במרפאות קנדיות. מעטים מהם ידווחו על הצלחה בניסיון הראשון להיכנס להריון, בעוד הרוב המוחלט נאלץ לחוות מספר החזרות עד לקליטה ולעתים גם שאיבות ביצית נוספות, מספר פונדקאיות ותורמות שנאלצו "להחליף" במהלך התהליך, והצטברות בעיות שגרמו לעלויות נוספות ודחיות רבות בזמנים. 

 

זמן וכסף. 

ייעול נכון של הזמן הוא רכיב מהותי לשלוות הנפש שלכם בתהליך. 

בקנדה "שיטת העבודה" היא אחרת. הפונדקאיות הקנדיות לא מחויבות לתהליך איתכם באותו האופן שבו פונדקאיות אמריקאיות מיוצגות על ידי סוכנות גדולה וחתומות על חוזה משפטי, שנערך בין עורכי דין המייצגים אתכם ואת הפונדקאית, תוך התחשבות מקסימלית בכל הגורמים והמשתנים. לכן לא מעטים המקרים בהם פונדקאיות קנדיות יחליטו לפרוש באמצע התהליך או לתעדף זוג מקומי. במקרה כזה אתם עלולים לחוות חודשי המתנה ארוכים, שבהם תעברו כמה נסיונות שידוך לא מוצלחים. המחיר הוא כמובן כסף שמתבזבז על טיסות, בדיקות, עורכי דין וניסיונות התאמה, והזמן הרב שעלול להתבזבז בדרך ולגרום לכם ליאוש מהתהליך. 

 

תאומים. 

במידה והחלום שלכם הוא הריון תאומים, בו העוברים נושאים מטען גנטי משותף לכל אחד מכם ולתורמת הביצית, לא תוכלו לעשות תהליך עם פונדקאית קנדית מכיוון שפונדקאות תאומים אינה מותרת בביטוחים הציבוריים הקנדיים, ומרפאות קנדיות לא יסכימו לבצע זאת בכל מחיר. 


 

ולסיום, 

בבואכם לבחון את האופציה הקנדית אנו ממליצים לכם לדבר עם כמה שיותר אנשים וחברים שעשו את הדרך לפניכם, להיכנס אליה בעיניים פקוחות, ולנטרל את עצמכם עד כמה שניתן מהבטחות וגימיקים של אנשי השיווק. להיות ערים ליתרונות ולחסרונות כדי שתוכלו להיות שלמים עם ההחלטה.  

 

תהליך המשלב מרפאה אמריקאית עם פונדקאית קנדית הוא אפשרי ומעשי, ואם הכל פועל לפי התוכנית וכל האבנים "נופלות במקום הנכון", יכול להיות שתצליחו לחסוך סכום משמעותי. מה שנדרש מכם הוא לנשום עמוק, ולהבין שהמשמעות של חיסון זה הוא המתנה ארוכה יותר לפונדקאית, ויותר אתגרים לוגיסטיים שתידרשו אליהם במהלך התהליך. 

 

אנחנו נשמח להמשיך ולדבר, לענות על כל השאלות, להציג את הפתרונות שלנו בתהליך הקנדי ולעזור לכם לצאת לדרך.