צרו איתנו קשר:
מדריכים ומידע
חשוב בתהליך
פונדקאות
בארצות הברית
ORM בישראל
03-90-60-222 
 
077-970-90-80 
 
info@orm-il.com
רח' הארבעה 8, תל אביב
 ORM Fertility, 808 SW 15th Ave, Portland, OR 97205 

בדיקות גנטיות MYRIAD | צוות ORM

ערכת הרוק שניתנות להורים אצלנו הן מבחנות רוק אשר נשלחות למעבדה מיוחדת בסאן פרנסיסקו, שם מבוצעות מעל ל-174 בדיקות אשר בודקות את ההורים המיועדים למגוון הרחב של הנשאויות והמחלות. את אותה בדיקה בדיוק עוברות גם התורמות במאגר שלנו, כך שקל להצליב ולמצוא נשאויות גנטיות דומות ולבדוק את ההשפעות. את ערכות הבדיקה תקבלו מנציגינו בארץ.

חשוב לדעת!

 

כל אחד מבני הזוג מקבל ערכה, הכוללת שתי מבחנות, שקית שילוח ושקית אחסון – ובר קוד אחד.


יש לשים לב שכל בדיקה מבוצעת בנפרד. יש להזהר מלערבב בין המבחנות והערכות, אשר מסומנות מראש בבר קוד.

 

את הבדיקות צריך לבצע לאחר לפחות 30 דקות בהן לא אכלתם, שתיתם, התנשקתם או צחצחתם שיניים. מומלץ אפילו לבצע את הבדיקה דבר ראשון על הבוקר, לפני כל פעולות הבוקר והנקיונות.

 

את מספר הבר קוד של הערכות יש להעביר אל הנציגים במרפאה מיד עם הביצוע, על מנת שיוכלו לעקוב אחר קבלת התוצאות.

ביצוע הבדיקה:

 

יש למלא את כל אחת מהמבחנות (2 מבחנות לכל ערכה) ברוק, עד לקו המסומן בשחור. חשוב לתת כמה שניות לבועות האוויר לשקוע, ולוודא שיש כמות מספקת. ליתר בטחון עדיף תמיד למלא מעל הקו.


כל מבחנה כזו יש לסגור עם המכסה שמחובר אליה, פעולה אשר תשחרר נוזל המצוי בתוך הפקק.


תנו לנוזל להגיע אל המבחנה עם הרוק, ואז הבריגו החוצה את הפקק הגדול (דרכו ירקתם), והחליפו בפקק הקטן של המבחנה המצוי בערכה.
נערו היטב את המבחנה בסיום.


על כל אחת מהמבחנות יש למלא בטוש לא מחיק את הפרטים הנדרשים (שם מלא, תאריך לידה ותאריך לקיחת הדגימה).

 

את 2 המבחנות המלאות והסגורות יש להכניס לתוך השקית הקטנה, ולסגור אותה. במידה ומדובר בשני בני זוג, בסופו של התהליך יהיו בידכם שתי שקיות קטנות סגורות, כאשר בכל אחת מהן שתי מבחנות. כל שקית של בן זוג אחר.

 

זכרו להעביר למרפאה את הברקודים של המבחנות שלכם, והשמות שלכם בהתאמה (למשל: "אודי מבחנה עם ברקוד 123456").

 

את שתי השקיות הקטנות יש להכניס יחד לאחת מהשקיות הגדולות של פדקס הנמצאות בערכה.

 

בשלב הזה יש לתאם עם חברת פדקס איסוף של החבילה מכם (1-700-700-339) ומשלוח מהיר (ליום שאחרי) לכתובת הרשומה על המעטפה של פדקס. עלות מוערכת של משלוח כזה הוא כ-180 ש"ח, עפ"י מחירון פדקס.


חשוב! על הערכות להגיע תוך פחות מ-7 ימים לארה"ב. כדי להיות בטוחים, מומלץ לבצע את הדגימה ביום שני ולתאם משלוח כבר לאותו יום, על מנת להמנע מהגעה בסוף שבוע או עיכובים אחרים.

 

לאחר קבלת התוצאות על ידי המרפאה, ייקבע לכם ייעוץ בהתאם לתוצאות – גם מול חברת Myriad שתפרט עבורכם את התוצאות, וגם עם הגנטיקאית של המרפאה במידה ותרצו ללמוד יותר ולהבין את ההשפעות של התוצאות על בחירת התורמת או עליכם.

שימו לב שלאחרונה שונה שם החברה המבצעת את הבדיקה מ-Counsyl ל-Myriad - ומדובר באותה חברה, כך ששני השמות מתייחסים לאותה חברה/בדיקה.

עוד בנושא (וידאו)