המדריך המלא לנסיעה ללידה | צוות ORM

​צוות ORM ומשפחותינו לדורותיהם גאים להגיש לכם ו"לדורות הבאים" את המדריך המלא לנסיעה לארה"ב ללידת פונדקאות!

הנסיעה ללידה טומנת בחובה בירוקרטיה, הכנות ומשימות רבות. כדי להקל ריכזנו עבורכם מדריך מ-א' עד ת' לנסיעה ללידה בארה"ב, הכולל מידע רב ומקיף ו"טיפים" ממשפחותינו שכבר חזרו מלידה - כדי להקל עליכם במסע שלכם להורות.

iStock-1137406139-Recovered.jpg

"התרגשות", "חששות", "דאגה", "שמחה" ו"אהבה". ככה אנשים מתארים את החודשים האחרונים של תהליך ההריון, מערבולת של רגשות.

 

כעת, כשאתם לקראת קו הסיום (שהוא גם קו התחלה!) , וכדי להקל על רגעי טרום הלידה והלידה, הכנו עבורכם מדריך מקיף ליום הגדול, לתקופת השהות ולשלבים נוספים עד לסיום הליך הפונדקאות בארצות הברית.

 

במסגרת קורס ההכנה להורות ללקוחות ORM אנו עוברים על המדריך בפועל, יחד עם תכנים נרחבים מאנשי מקצוע: יועצת הורות, פסיכולוג, מדריך עזרה ראשונה ועוד. במדריך תוכלו למצוא מספר טיפים לתקופות לפני ואחרי הלידה, שאותם ליקטנו עבורכם ממסעות של מטופלינו ועצות של מומחים העוסקים בתחום.

מה תוכלו למצוא במדריך?

לפני הלידה: הזמנת טיסות, מה חשוב לשים לב בטיסות, הושבה, טיסה עם תינוקות, אריזה לטיסה חזור לארץ, מזוודות נוספות ושינויים בכרטיס. מגורים בארה"ב, מה חשוב בחיפוש הדירה, מיקום הדירה, מה חובה שיהיה בדירה שכורה והקשר לעונות השנה. השכרת רכבים לתקופת השהות ודגשים חשובים על נהיגה עם תינוק. תקשורת וטלפון סלולרי מקומי. ארגון ומסמכולוגיה לאורך התקופה. קניות בארה"ב, אבל מה להביא מהארץ, טיפים לקניות, רשימת קניות מומלצת, מיטות, עריסות ואמבטיה - לזמן השהייה ומה לקחת חזרה לארץ, עגלות, סלקלים וכסאות בטיחות לרכב ומה חשוב לבדוק. יצירת תכנית ללידה עם הפונדקאית, סיור מקדים בבית החולים.


הלידה ואחריה: יוצאים לבית החולים, למי להודיע ומה לקחת איתנו, השהות בבית החולים, חלב אם ותמ"ל, הודעה על הלידה, רופאי ילדים בארה"ב, ביטוחים רפואיים לתינוק בחלוקה לתקופות השונות בבית החולים, רישום בבית החולים ותעודות לידה, דם טבורי, מספר סושיאל סקיוריטי אמריקאי, הוצאת דרכון אמריקאי ודרכים לקידום וזירוז כולל לוגיסטיקה ומקומות לביצוע תמונות פספורט, מה עושים בלשכת הדרכונים, גיור וברית.


חוזרים לארץ: חשיבות הסכמים בין ההורים כמו הסכמי הורות, זוגיות וממון, טיפת חלב והתנהלות בימים הראשונים, אזרוח הילד בארץ וקיום צו הורות פסיקתי, רישום במשרד הפנים ובקופות החולים, הטבות ביטוח לאומי (דמי אשפוז, דמי לידה, מענק לידה וקצבת ילדים) - ועוד

 

חשוב לזכור, ישנם הבדלים בין תהליכי הפונדקאות השונים (יחיד/תאומים, זוג/הורה יחיד, מדינת הלידה, מדינת ההורים ועוד). לכן, יש להתייעץ בכל מקרה ספציפי עם אנשי המקצוע המלווים אתכם, ולהכיר כי המידע במדריך ניתן כמידע כללי ולא כתחליף לייעוץ. ברוכים הבאים לארה"ב, בקרוב תחזרו לישראל כמשפחה!

* לקבלת המדריך המלא אליכם בדואר אלקטרוני, השאירו לנו את הפרטים שלכם ונשלח לכם אותו בחזרה.

arrow&v

תודה רבה, בקשתך נשלחה והמדריך יעבור אליך בהקדם