חשוב לבדוק

חשוב לבדוק

אתם מתחילים את המסע המופלא ביותר שתחוו, אולי, בחייכם. זהו מסע מרגש, מלחיץ לעתים, עמוס בחוויות ובהחלטות שישנו את חייכם.

 

אנחנו יודעים שמכל עבר אתם שומעים סיסמאות שונות, הבטחות ומחירים שונים. על מנת להקל עליכם את מלאכת ההשוואה ריכזנו עבורכם נקודות חשובות שיש לבדוק ולברר עם הגורמים איתם תפגשו, החל ממתווכים ישראליים, סוכנויות פונדקאיות ומרפאות.

 

בסופו של דבר, חשוב לבצע השוואה מלאה בין התכניות, תפוחים לתפוחים, ולשאול את כל השאלות הקשות את האנשים איתם תפגשו - סוכנויות, מרפאות, מתווכים ואפילו זוגות ויחידים שעברו את התהליך.

 

ככל שתשאלו יותר שאלות, תתיעצו עם אנשי מקצוע ותהיו בעלי הידע והכלים להשוות - כך תוכלו לדעת שבחרתם בפתרון הטוב ביותר עבורכם.

 

אז הנה כמה טיפים קטנים מאיתנו...

 

 

איכות המרפאה

חשוב לבדוק את נתוני המרפאה בהפריות מסוג זה, מה הסטטיסטיקות ומה הדירוג של המרפאה באתרים הרשמיים. למשל, בארה"ב קיים ארגון רשמי בשם SART אשר מציג באתר האינטרנט שלו את הנתונים הרשמיים של מרבית המרפאות בארה"ב. חשוב מאד לוודא שנתוני הצלחה המוצגים לכם יהיו של מאות תהליכים בשנה, ושל תהליכים דומים או זהים לתהליך שאותו אתם מתכננים לעבור.

נסיון מוכח

ניסיון הסוכנות באיתור פונדקאיות יבטיח לכם עמידה בזמנים, שיתוף פעולה בין הגופים יבטיח גם שהפונדקאית שתוצג לכם תהיה לאחר אישור הרופא וכמובן, שתדעו שיש גוף שילווה את הפונדקאית בתהליך.

מיקום הגורמים המטפלים

כאשר המרפאה, הסוכנות, התורמת והפונדקאית נמצאים באותה מדינה ואף באותו אזור, מלבד חסכון בעלויות נסיעות, גם המעקב לאורך השלבים הקריטיים של ההיריון יהיו פשוטים יותר, והתקשורת בין כל הגורמים תהיה קלה יותר.

ותק בתכנית המשווקת

חשוב לבדוק כמה ילדים נולדו לישראלים בתכנית המוצעת. חשוב לבדוק שיש לקוחות ישראלים קודמים שעברו תהליך זהה, על כל גורמיו, ויכולים להעיד על תוצאות אמיתיות, ועלויות ששולמו בפועל.

ליווי, סיוע ותמיכה לאורך התהליך

הנציגים שילוו אתכם במסע הארוך יקנו לכם ביטחון וקרקע יציבה בתהליך. מטרתם היא להנחות, לכוון, לתמוך ולייעץ לכם בהחלטות השונות, להסביר את המסלול המלא, לאורך כל הדרך,מרגע ההתחלה ועד החזרה לארץ עם הילדים.

Please reload

זכרו, אין צורך להוציא עשרות אלפי דולרים על תהליך שהוא יקר ממילא, בתשלום לגורמים מתווכים שרק יהוו גלגל נוסף בתהליך, המערב גורמים רבים מלכתחילה. חשוב לזכור שכאשר אתם מסתמכים על מתווכים חיצוניים, שאינם מחוייבים לתהליך מסוים, ייתכן ואלו ימצאו עצמם עוברים לפתרון אחר ללקוחותיהם החדשים. ומתוקף כך יתירו אתכם הלקוחות הקיימים לבד בתהליך.

 

היזהרו מטריקים שיווקיים

 

כאשר מוצעת לכם תכנית עם הבטחה לילד, חשוב לשים לב, לשאול ולקרוא את האותיות הקטנות:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עלויות עקיפות

חשוב לוודא שבתכניות מסוג זה עלויות התרופות שינתנו לתורמת ועלויות התרופות שינתנו לפונדקאית לפני כל החזרה כלולות במחיר, כמו גם הבדיקות הרפואיות והגנטיות להורים. בנוסף חשוב לבדוק לגבי תרופות עבור הפונדקאית לאחר וידוא הריון חיובי ובדיקות הטרימסטר הראשון כולן.

בדיקות מתקדמות

בדקו האם המרפאה מונעת מכם אפשרות לבצע בדיקות רפואיות מתקדמות על העוברים (CCS/PGD ודומיהם), רק משיקולים כספיים שלהם, שכן בדיקה כזו פוסלת עוברים פגומים ותאלץ את המרפאה לבצע שאיבות נוספות על חשבונה. בדיקת CCS היא בדיקה חשובה שעלולה למנוע מצבים קשים בהמשך ההריון, להגדיל את סיכויי הקליטה, מציאת מומים כבר בשלב העוברי וגם את בחירת מין הילוד.

בדיקות גנטיות

בדקו האם הבדיקות הגנטיות המקיפות (ריצוף גנטי המבוצע בד"כ במעבדות חיצונית כגון Counsyl האמריקאית) כלולות במחיר החבילה, או שתצטרכו לשלם על העלויות.

איכות המרפאה

חשוב לבדוק ולהכיר את נתוני ההצלחה של המרפאה. למשל במקרה של ניסיון להרות תאומים, אחוזי ההצלחה וניסיון הצלחות לידת תאומים של המרפאה יבטיחו לכם שקט נפשי, מאחר וגם הריון יחיד נחשב כהצלחה בתכניות אלה.

...ואולי הכי חשוב

חשוב לזכור שבעוד העלויות הכלכליות של החזרות רבות כלולות במחיר, העלות הרגשית הנלוות לכל החזרה אינה כלולה. כל החזרה מלווה בהתרגשות, מתח ודאגה כל פעם מחדש, עלולה לגרום לתהליך ארוך מכפי שציפיתם ונטילת ההורמונים שוב ושוב שתפגע באיכות חייה של הפונדקאית.

Please reload