מדריך לחתונה גאה בניו יורק | צוות ORM

הגיע הזמן ל-  "פוט א רינג און איט". אם אינכם נשואים – ייתכן ותרצו לנצל את הנסיעה למרפאה כדי להתחתן בדרך. מעבר לכל הסיבות ההגיוניות, היותכם נשואים גם מאפשר לכם לחתום על חוזה עם פונדקאית ממדינות מסוימות שמגבילות רק לזוגות נשואים.

אספנו לכם טיפים ומדריך שיובילו אתכם במסע לחתונה בניו יורק. בנוסף תוכלו למצוא אצלנו גם מדריך לחתונה בפורטלנד.

מזל טוב!

iStock-901903336.jpg

מתחילים בביקור ב-City Clerk Office אשר נמצא בכתובת 141 Worth Street.

 

ראשית, תתבקשו למלא טופס בעמדות הממוחשבות שם, אך ניתן לחסוך זמן ולבצע און ליין מראש באתר: כאן לפני ההגעה. בטופס רק צריך כמה פרטים בסיסיים (שמות מלאים, מקום לידה, שמות ההורים וכו'), לוקח פחות מחמש דקות. לאחר שתשלימו את הבקשה, תקבלו מספר אישור – תדפיסו וקחו אותו איתכם (שימו לב שהאישור תקף 21 יום).

 

לאחר שמילאתם את הטופס (במקום או קודם לכן און ליין) תקבלו מספר לתור באחת העמדות המאוישות, שם בעמדה המאוישת תקבלו את האישור והרשיון - ותצטרכו לחכות 24 שעות (הם מדקדקים ברמת הדקה, כך שאם קיבלת את האישור בחמישי ב-9:00, תוכלו לחזור להתחתן רק בשישי ב-9:01). תצטרכו לשלם כ-35$. שימו לב שניתן לשלם באשראי אך לא במזומן.

 

לאחר 24 שעות לפחות ממילוי וקבלת הרשיון, חיזרו לאותו מקום וקבלו תור לעמדה המאוישת. כאשר יגיע תורכם, תיגשו לעמדה עם העד שלכם. העד גם חותם ולכן חשוב לזכור שגם הוא עימו יביא תעודה מזהה.

 

לאחר מכן תחכו שיקראו לכם לעמדה 5. כאשר נקראתם לעמדה 5 חכו שיקראו בשמותיכם. תיכנסו לחדר ששם יעשו לכם מיני טקס וכמובן גם העד שלכם חייב להיות (כל התהליך לוקח זמן לכן תוודאו שהעד שלכם לא לחוץ ללכת, קחו איתכם מים וסבלנות). גם פה תדרשו לשלם כ-25$ עבור הטקס. בדקו את הניירת שתקבלו, כי תיקונים לאחר מעשה יעלו לכם כסף...

 

המתינו שיקראו לכם לביצוע הטקס ב"חופה". שימו לב שיש שתיים – מזרחית ומערבית. הטקס עצמו לוקח כ-2 דקות, ואתם נשואים! בסופו תקבלו אישור נישואים.

 

 

ישנם שני סוגים של תעודת נישואין שניתן לקבל, קצרה - שהיא בסיסית, ומורחבת - שכוללת קצת מידע נוסף שנדרש על ידי שיפוט זר (בישראל, למשל). כתושבי חוץ נזדקק לתעודה המורחבת. שימו לב שניתן לבקש את התעודה המורחבת כבר באותו היום של החתונה, אך מכיוון שדורש קצת "טיולים" אפשר תמיד לבוא גם יום אחר. בסוף התהליך תקבלו עותקי אפוסטיל חתומים של התעודות.

 

 

אז איך עושים את זה?

תגיעו לפקיד ב-City Clerk עדיין, ותגידו לו שתצטרכו אישור אפוסטיל (זכרו להביא את התעודה איתכם ותעודות מזהות).


הפקיד ישלח אתכם למלא טופס צהוב נוסף. תצטרכו להחליט כעת כמה עותקים אתם רוצים, כל אחד עולה באזור 35 דולר. תחזירו לו את הטופס והוא ישלח אתכם עם מספר תור לחדר ה"רישומים" (עדיין באותו בניין), שם לאחר ששילמתם תקבלו עותקים של האישור נישואים.

 

עכשיו צריך לאשר שאלו עותקים חוקיים. מעבר לכביש, 3 דקות הליכה משם יש בניין שנקרא  Supreme Court  בכתובת 60 Center Street, ובו תלכו אל "County Clerk Office" - תרדו לקומה B לחדר 141. שם חכו בתור, תגישו את העותקים ותשלמו 3$ על כל עותק. יחתמו לכם ותמשיכו ליעד הבא.

 

כעשר דקות הליכה משם יש בניין שנקרא Department of State Apostille בכתובת:

 123 William St, New York, NY 10038, USA

שם תצטרכו להגיש את העותקים שקיבלתם לחתימת אפוסטיל.

 

אבל רגע, גם להם תצטרכו לשלם אבל הם לא מקבלים מזומן או אשראי,  לכן תיגשו קודם מעבר לכביש ל Duane Reade  ותבקשו לקנות Money Order בסך 10$ (שעולה 11$...). כל עותק יעלה 10$, אז קנו בהתאם.

 

לאחר התשלום יקראו לכם שוב ויתנו לכם את התעודות עם אישור האפוסטיל. זה האישור שתצטרכו לתת למשרד הפנים בארץ.

 

סך הכל כ-120 דולר. כ-6 שעות תהליך כולל המתנות בתור ו-24 שעות באמצע.

 

מזל טוב!!