צרו איתנו קשר:
מדריכים ומידע
חשוב בתהליך
פונדקאות
בארצות הברית
ORM בישראל
03-90-60-222 
 
077-970-90-80 
 
info@orm-il.com
רח' הארבעה 8, תל אביב
 ORM Fertility, 808 SW 15th Ave, Portland, OR 97205 

למידע נוסף ופגישת ייעוץ

השאירו פרטיכם

אחוזי הצלחה

הקמה של משפחה היא אחת מהבחירות המשמעותיות ביותר שתבצעו אי פעם בחייכם. עשו את שיעורי הבית קודם כל. הקיפו את עצמכם בצוות של נותני שירות הטובים ביותר – מרפאה, תכנית תורמות ביצית, סוכנות פונדקאות, משפטנים וכו' – אשר מתאימים לצרכים האישיים שלכם, ובעלי ההכשרה, הנסיון והאמון שלכם.

 

בחרו את המרפאה שתתן לכם את הסיכוי הגבוה ביותר להצלחה בנסיון הראשון. כל מרפאה תספר לכם על אחוזי ההצלחה שלה. מה זה אומר, איך בכלל קוראים ומשווים ולמי כדאי להאמין?

אז מה זה בכלל אחוזי הצלחה, ואיך זה רלוונטי לתהליך הפונדקאות שלי?

מרפאות בארה"ב נמדדות באופן קבוע ומפוקחות על ידי שני גופים - ה-CDC וה-SART. גופים לא תלויים שאוספים את הנתונים של מרפאות הפוריות, מטייבת אותם ומפקחת, ומנתחת אותם כדי לראות את אחוזי ההצלחה להריון ולידה מכל מרפאה.

 

איסוף הנתונים מתבצע במספר קטגוריות: קטגוריות-על של "עוברים קפואים" ו"עוברים טריים", ותחת כל קטגוריה כזו יש תת- קטגוריות ("נשים בגיל 35-37", "נשיםעד 35", "תורמת ביצית" ועוד). בגדול, הנתונים שתראו הם לא הנתונים המדוייקים עבור התהליך של פונדקאית ותורמת ביצית. גם הקטגוריה שנקראת "תורמת ביצית", כוללת בתוכה נשים שהשתמשו בתורמת ביצית, אך החזירו אל עצמם את העוברים - לרוב נשים עם בעיות פוריות כאלו ואחרות, בניגוד לפונדקאיות שהן נבחנות, נמדדות ומתקבלות לאחר סינון רפואי שעוברת על ידי הגופים הרפואיים.

 

אז למה זה מעניין אתכם?

ראשית, כי חשוב לראות את הקטגוריות כולן - מעבדה טובה, מקצועית ואיכותית תהיה מדורגת גבוה בכל הקטגוריות. נתון נוסף שחשוב לשים לב הוא לנסיון המרפאה, ולראות שאם למרפאה יש אחוז מסוים אך "רק" מספר נמוך יחסית של סייקלים, זה שונה ממרפאה שמחזיקה באחוזים דומים אבל עם אלפי סייקלים - בעצם שומרת על אחוזי ההצלחה גם בכמות. בכלל, סטטיסטיקה ומספרים זה נתון שמאד קל להטות. מרפאה שמדורגת בקטגוריה אחת במקום גבוה, אך במקומות נמוכים באחרים - לעתים תפרסם רק את הנתון הגבוה, גם אם כלל לא רלוונטי, או תפרסם נתון על סמך שנה אחת ספציפית. בדקו על פני מספר שנים ובקשו את הנתונים המתאימים.

אבל יש לי תכנית גרנטי, מה אכפת לי כמה החזרות זה ייקח עד להריון?

זה מאד חשוב. גם בתכניות בהן כל ההחזרות כלולות במחיר כולל כל המסביב, יש לזכור שיש הוצאות אחרות שאינן קשורות למרפאה שאותם תצטרכו להמשיך ולשלם בין החזרה להחזרה (כחודשיים-שלושה): דמי הכיס עבורה, ביטוח רפואי, נסיעות שוב למרפאה, הוצאות שונות וכו' - סכום המגיע לאלפי דולרים.

 

אבל לא הכל זה רק כסף - לקבל תוצאה שלילית זה לא נעים. לא לכם, ולא לפונדקאית. לאט לאט גם מאגר העוברים שלכם יילך ויגמר (וגם אם אתם בתכנית גרנטי, לא תמיד אותה תורמת תהיה מוכנה שוב, לא תמיד התכנית נכנסת לתוקף אם רק לאחד מבני הזוג אין עוברים, ועוד). בנוסף, זה דחייה בלוחות הזמנים, עוד תרופות והורמונים שהפונדקאית לוקחת - וכמובן מעלה את הסיכון שבשלב מסוים היא תגיד "סטופ!", ואז יחליפו לכם פונדקאית (ואז שוב חוזרים לשלב הבדיקות, אישורים, וכמובן חוזה משפטי חדש).

לסיכום:

-בדקו בעצמכם! אל תסתמכו רק על נתונים של אנשי שיווק של המרפאה.
- הכנסו לאתרי ה SART וה-CDC - או לאתר שמציג את הנתונים בטבלה השוואתית כמו- fertilitysuccessrates.com  ובדקו בעצמכם.
- בדקו את איכות המרפאה בכל הקטגוריות.
- בדקו את כמות הסייקלים הכוללת באותה שנה.
- בדקו כמה עוברים בממוצע מוחזרים בכל מרפאה (ככל שהמספר נמוך, ועדיין אחוזי ההצלחה גבוהים, עדיף).
- בדקו את הנתונים לאורך השנים אם ניתן, לראות שהמרפאה יציבה והנסיון שלה רק עולה.
- דברו עם אנשים שאתם מכירים שעבדו עם המרפאה ושאלו למידת הצלחתם. אם אינכם מכירים, היוועצו בפורומים השונים כמו"אבות גאים", או עם אנשי מקצוע אוביקטיביים בתחום.

למידע נוסף ופגישת ייעוץ

השאירו פרטיכם