חיפוש

פגישה עם התורמת- האם זה חשוב?מתרומות אנונימיות לחלוטין דרך חלוקת ביציות בין מספר זוגות, ועד למאגרים הסלקטיביים של ימינו. נושא תרומת הביצית עבור הורים הנעזרים בפונדקאית עבר תהפוכות רבות, והמרפאה שלנו מתגאה במאגר המקבל אליו רק תורמות שעברו תהליך סינון מקיף וקפדני, אשר לסיומו מגיעות רק 7% מהמועמדות.

אתם, ההורים לעתיד, מקבלים אין ספור פרטים אישיים ורפואיים, תמונות ותחביבים, מידע גנטי, השכלה, היסטוריה משפחתית, מידע אישי עליה ועוד.

כאשר אנו ניגשים לנושא המורכב- פגישה עם התורמת, נקדים ונאמר שאין זו חובה שחלה על כולם, ולא לכל הורה מפגש כזה יכול להתאים. וזה בסדר, אם אתם רוצים לשמור על אנונימיות מקסימלית זו זכותכם המלאה. לעתים קיים חשש שהמפגש יביא עמו אכזבה מהמראה החיצוני או מצחוק מלא בנחירות.. עם זאת, מהניסיון שצברנו לאורך מאות תהליכים אנחנו יכולים להכריז בלב שלם: רצוי לקיים מפגש.

בעתיד הלא רחוק, ילדיכם יבינו שהדרך המיוחדת בה הגיעו לעולם ככל הנראה שונה מחבריהם לגן ולכיתה. וזה יקרה מהר משאתם חושבים, ילדים הם נבונים וקולטים הכל. ההמלצה היא להיות כנים, לדבר על הדברים כבר מההתחלה ולא לעשות מהנושא עניין טעון או סוד גדול. לכן בין היתר חשוב להיפגש עם התורמת, כדי שיהיה לכם כמה שיותר מידע לשתף עם ילדיכם בנוסף למידע הבסיסי של הפרופיל.

הפגישה עם התורמת, מעבר להיותה רגע מרגש שתרצו לזכור ואולי אפילו לצלם, חשובה לסיפור המלא של ילדיכם. יגיע השלב שהם ירצו לדעת מה המטען הגנטי שלהם, אולי הם יעשו עבודת שורשים או יתהו לגבי המראה והתחביבים שלהם, הם ירצו לדעת יותר על עצמם ועל הרקע שלהם. ההמלצה של אילן טבק, פסיכולוג קליני המלווה תהליכי פונדקאות, היא לא לשמור סודות. תוכלו להגיד לילדכם שפגשתם את התורמת, אפילו בשיחת סקייפ, ושהיא לא דמות עלומה וחסרת שם. כדאי לחבר תמונה לשם, סלפי משותף מהמפגש, ואולי אפילו להכין ספר לילדים עם התמונות של התורמת והפונדקאית.

12 צפיות