חיפוש

חוק הפונדקאות לזוגות חד מיניים בישראל

נכון להיום, חוק הפונדקאות בישראל לא מאפשר תהליך פונדקאות לזוגות של שני גברים, או לגבר יחידני המבקש להקים משפחה בעזרת פונדקאית.

חוק הפונדקאות לזוגות חד מיניים
חוק הפונדקאות לזוגות חד מיניים

חוסר השיוויון בא לידי ביטוי בכך שהמדינה לא תעזור בהוצאות המימון של התהליך, ובכלל לא תאפשר לזוגות של גייז ולאבות יחידנים להיעזר בפונדקאית ישראלית.


כבר למעלה מעשור שגורמים חברתיים ונציגי מפלגות שונים מנסים לגרום לביטולה הסופי של האפליה בחוק הפונדקאות לזוגות חד מיניים, ולמרות שיצאה הנחיה של ביהמ"ש העליון להפסיק את האפליה בחוק, המדינה טרם ביצעה שינוי או תיקון לחוק שמפלה בצורה בוטה את הזוגות החד מיניים והאבות היחידנים המבקשים להקים משפחה בישראל.


חוק הפונדקאות בארץ מפלה מאות הורים כל שנה, ומאלץ אותם להביא ילדים לעולם בתהליכי פונדקאות בחו"ל, בעלות גבוהה באופן משמעותי בהשוואה לתהליך פונדקאות בארץ. תהליכים אלו הם לרוב מסובכים מאוד מבחינה בירוקרטים ומחייבים שיתוף פעולה של אנשי מקצוע רבים, עורכי דין, נציגים ביטוחיים, גופים כלכליים וגורמים שונים בארץ ובחו"ל. תהליכי פונדקאות לגייז ישראלים מתאפשרים אך ורק בזכות מרפאות כ-ORM, המאפשרות להורים לעבור תהליכי פונדקאות לזוגות חד מיניים מחוץ למדינה בה הם חיים.


28 צפיות