על הליך הפונדקאות

מה זה פונדקאות? ואיך זה עובד? באופן טבעי לתהליך פונדקאות יש שלבים רבים, חלקם פשוטים וחלקם מורכבים. גם להמתנה בתוך הליך פונדקאות, יש מרכז כובד משלה ואנו מודעים גם למרכיב הזה. השירות שלנו מציע לכם את המסלול הכי בטוח, חוקי (קראו על חוק הפונדקאות) ושקוף שיש לעולם הפונדקאות להציע לכם, במסלול הוותיק ביותר בישראל. אנו יודעים שבדרך לחלום יצוצו שאלות וקרוב לוודאי שגם דאגות. אנחנו פה בשבילכם, זמינים לכל התקוות ופנויים לכל החששות. הליך הפונדקאות המוצג הינו הליך לדוגמא ולהתרשמות בלבד. מטבע הדברים אנו מציעים פתרונות אישיים המתאימים לכל הורה לעתיד.

 

הליך פונדקאות

מה זה פונדקאות? מתחילים לדבר לעניין

מרגע שקיבלנו החלטה ובדקנו את כל מה שצריך אנחנו מתחילים לקדם את תהליך הפונדקאות. השלב הראשון הוא כמובן שיחת היכרות עם מי שיטפלו בתהליך שלכם לאורך כל הדרך- עם הצוות הרפואי של המרפאה שבראשה עומד ד"ר ברנדון בנקובסקי. במהלך השיחה תעברו על פרטים מהתהליך השלם: היבטים רפואיים, סוגיית החזרת עוברים (יחיד מול תאומים, חלוקה בין בני הזוג ועוד), ביצוע של בדיקות גנטיות מתקדמות (CCS) ומענה על כל שאלה נוספת שעלולה להטריד אתכם. בהמשך תקושרו כמובן עם מתאם הליך הפונדקאות שלכם, אדם אגילר או קארי צ'שייר שיערכו אתכם שיחה נוספת על מנת להסביר מה הלאה. השיחות יבוצעו מולם, מול גורם אנושי חי ומגיב ולכן תוכלו לקבל מענה לכל שלב ושלב בתהליך.

השלב הבא יתחיל כשמתאם הליך הפונדקאות יפנה אתכם למספר בדיקות רפואיות בארץ, ינחה אתכם למילוי טפסים ושאלונים של רשות הבריאות האמריקאית ובסופו של דבר גם ישלח לכם מסמכים שונים וטפסי הסכמה פיננסים. את הבדיקות הרפואיות והטפסים תמלאו מול רופא המשפחה בארץ בקופת החולים ותשלחו בחזרה אל המרפאה.

 

איך בוחרים תורמת ביצית?

כאשר מדובר על תהליך פונדקאות, במאגר תורמות הביציות של המרפאה יש כ-180 תורמות פוטנציאליות. התורמות עברו סינון רפואי וגנטי מקדים, שאלוני בריאות ובדיקות נוספות. אתם תיחשפו למאגר מידע עצום על כל תורמת ותורמת: תמונות מילדותה ועד היום, מאפיינים חיצוניים כמו צבע עיניים גובה או גוון קול, תיחשפו לציוניה האקדמיים ולמקצועות אותם בחרה ללמוד, לימדו מה עיסוקה ומה תחביביה, תוכלו לראות היסטוריה רפואית של התורמת עד שני דורות אחורה ועוד המון מידע.

המידע הזה יעזור לכם לקבל תמונה שלמה לגבי התורמת לצורך הליך הפונדקאות שלכם, אבל הוא יכול בהחלט קצת לבלבל. בשביל זה בדיוק אנחנו כאן- אנחנו נכווין אתכם להתחיל בחיפוש אחר התורמת לקראת ביקורכם הראשון במרפאה ונעמוד לשירותכם יחד עם מנהלות המאגר עצמן כדי לעזור ולסייע לכם לזקק את הדרישות שלכם ולבנות לעצמיכם את סדר העדיפויות שלכם.

 

במקביל אנחנו נעבוד מול סוכנות הפונדקאות בה תבחרו, כדי שבסופו של דבר התהליכים יתמזגו לאחד בצורה הטובה ביותר.

 

אז איך בוחרים סוכנות?

כמרפאה, אנחנו עובדים עם סוכנויות פונדקאות רבות אשר עומדות בסטנדרטים הרפואיים והמקצועיים שהצבנו, מתוכן אתם תצטרכו לבחור את הסוכנות שתרצו לעבוד מולה. איך בוחרים? אנחנו נוכל תמיד לייעץ ולספק מידע מנסיוננו לגבי הסוכנויות איתן יש לנו רקע חיובי, מההיבט הרפואי כמו גם מההיבט המקצועי. אנחנו נוכל לעזור ולתאם שיחות היכרות, לשמוע על הליך סינון המועמדות, להבין מה הקריטריונים שלהם. תוכלו להתייעץ ולעבוד עם עו"ד מקומי מול טיוטת החוזה שתקבלו מהסוכנות. שמעו כמה הצעות באוזן ביקורתית והיעזרו באנשי מקצוע לפני שתבחרו סוכנות פונדקאות שתתאים לכם. זכרו שאנחנו במרפאה מכירים את הקהל הישראלי, מודעים לצרכים שלו ולייחודיות שלו ונוכל לעזור לקבל את ההחלטה על רקע הידע הזה.

שלב ההגדרות

בחרנו סוכנות, חתמנו על ההסכם ועכשיו הגיע שלב ההגדרות. אתם תשאלו שאלות רבות ותרואיינו על-מנת להכווין ולהגדיר את הצרכים שלכם בכל הנודע לתהליך הפונדקאות. אלו שאלות שאתם תצטרכו לענות עליהן כדי להנחות את הסוכנות באיתור הפונדקאית המתאימה עבורכם. איזה סוג קשר תרצו עם הפונדקאית? כמה רחוק תרצו שתגור מבית החולים? האם תרצו תינוק אחד או תאומים? הסוגיות הללו הן רק קצה הקרחון בהגדרת הצרכים והתשובות שלכם, מעבר למציאת אם פונדקאית מתאימה, גם יהוו חלק בלתי נפרד מההסכם המשפטי מולה.

 

עניתם על השאלות? עכשיו נותר להמתין לפונדקאית שהסוכנות תתאים לכם. אתם תקבלו פרופיל של פונדקאית שנמצאה מתאימה ויחד איתנו נוודא שכל הצרכים שלכם באמת נענו. תקופת ההמתנה הזו עד לקבלת הפרופיל משתנה מסוכנות לסוכנות אז אל תדאגו אם לכם לוקח קצת יותר זמן מזוג אחר שהתחיל את תהליך הפונדקאות גם כן, כבר אמרנו שאין קיצורי דרך. מבחינה רפואית תוכלו תמיד לקבל חוות דעת נוספת מהצוות הרפואי במרפאה גם אם הפונדקאית כבר עברה סינון כזה- אין דבר כזה להיות זהירים מדי.

 

עברנו על הפרופיל, ווידאנו את התאמתה הרפואית והיינו מרוצים? הגיע הזמן לדבר. יש רק מטרה אחת בשיחה ביניכם לבין הפונדקאית והיא ליצור ביניכם קשר. אתם הולכים להיות חלק בלתי-נפרד מהחיים שלה, והיא הולכת להיות חלק בלתי-נפרד מהחיים שלכם! אתם לוקחים יחד חלק באותו התהליך והעובדה הזאת תקרב ביניכם כמו חברים טובים, אפילו כמו משפחה. ספרו לה על הסיבות שבגללן אתם רוצים להקים משפחה, ספרו לה על התכניות לעתיד ומידת הקשר שתרצו והכי חשוב- תביעו את תודתכם והערכתם! שמעו מה יש לה להגיד, מה הביא אותה להיות פונדקאית ועל אורח חייה, תתעניינו. על פי רוב, ההורים שלמים עם בחירת הפונדקאית משום ששני הצדדים מגוייסים להצלחה, זכרו זאת ונסו לבנות לכם קשר תומך שיחבר אתכם לאורך התקופה הקרובה.

 

אפשר חתימה?

הכל הוחלט ונותר רק לסגור את החוזה מול הפונדקאית. גם עכשיו אתם לא לבד, אתם תקבלו יעוץ משפטי מעורכי דין בארץ ובארה"ב שיעזרו לכם לנסח את החוזה- החל מקביעת הבסיס המשפטי לקשר שלכם עד לדרך בה יתנהל כל תהליך הפונדקאות. חשוב להתייעץ עם עורכי דין בארץ ובארה"ב על-מנת לנסח חוזה שדואג לאינטרסים שלכם כמו גם של הפונדקאית, כך ששניכם תרגישו בטוחים לקפוץ למים ולהתחיל את המסע.

 

ארזתם לבד?

התיקים כבר מוכנים, גם הדרכונים והויזה- אבל לאן באמת מועדות פניכם? הטיסה שלכם לפורטלנד מעבר לפינה וגם שם לא תעברו שום שלב בלי ההכוונה שלנו. במרפאה תפגשו עם גנטיקאית המרפאה והאמבריולוגית שיסבירו לכם על כל ההליך. פסיכולוגית מוסמכת תשוחח אתכם על הצעדים הראשונים להורות בפונדקאות. תעברו בדיקות רפואיות, בדיקות גנטיות מקיפות ותבינו את לוחות הזמנים המדוייקים מול נציגת המרפאה. סיימתם את כל אלה? הגיע הזמן להקפיא דגימת זרע.

 

החלום כבר לא כל כך רחוק

בשלב הזה נעבור תקופה של כחודשיים בה תתחלנה תורמת הביצית והפונדקאית לקבל טיפולים רפואיים אשר יכינו אותן לשלב שאיבת הביציות. ברגע שהביציות נשאבו ניתן להתחיל לעבוד, בעזרת תהליכים מתקדמים, על ייצור העוברים.

לאחר יצירת העוברים והסיום הבדיקות המתקדמות, יתואם תאריך החזרה של העוברים אל רחם הפונדקאית.

לאחר ההחזרה, היא תשאר במעקב יומי של המרפאה ולאחר כ-10 ימים מיום ההעברה תבוצע בדיקת בטא המעידה על קליטת ההריון.

יש הריון! בתקופת הטרימסטר הראשון המרפאה תעקוב מקרוב אחר כל צעד בהתפתחות אצל הפונדקאית, תתאים את הטיפולים ההורמונלים והתרופתיים לתוצאות הבדיקות ותעדכן בכל שלב ושלב. בינתיים אתם תוכלו לישון בשקט ולצפות לשבוע ה-12 להריון בו הפונדקאית תגיע לבדיקת אולטראסאונד ותוכלו כבר להבחין בתינוק/ות שלכם!

יש הריון!

בתקופת הטרימסטר הראשון המרפאה תעקוב מקרוב אחר כל צעד בהתפתחות אצל הפונדקאית, תתאים את הטיפולים ההורמונלים והתרופתיים לתוצאות הבדיקות ותעדכן בכל שלב ושלב. בינתיים אתם תוכלו לישון בשקט ולצפות לשבוע ה 12- להריון בו הפונדקאית תגיע לבדיקת אולטראסאונד ותוכלו כבר להבחין בתינוק/ות שלכם!

 

אנחנו בהריון!

בסוף הטרימסטר הראשון הפונדקאית עוברת לטיפול רפואי מטעם הביטוח שילווה אותה עד הלידה. עכשיו זה הזמן שלכם להינות מההריון בלי לחצים מיותרים. אתם רוצים לתכנן את חדר הילדים? רוצים לצאת לנופש קטן מהעבודה ולהינות אחד מהשני לפני שלא תהיו כל-כך לבד? אל תהססו ותעשו זאת! קחו חלק במפגשי ההכנה להורות שאנחנו עורכים, תיהנו מהזמן הפנוי וזכרו לשמור על הקשר עם הפונדקאית. תהיו שם בשבילה, אתם אמנם יכולים לנוח אבל אתם עדיין בתוך המסע הזה יחד. הורים רבים נוסעים גם לביקור סביב השבוע ה-20 של ההריון, להזכיר לפונדקאית שאתם עוד בתמונה ולהזכיר לעצמכם את הקסם שבדרך. מה גם שסקירת המערכות הגדולה מתבצעת בערך בשלב זה ורבים רוצים להיות שם לחוות את הכל ממקור ראשון.

מתי לצפות?

ברגע שנדע מה תאריך הלידה המשוער תוכלו כבר להזמין כרטיסי טיסה. בתקופה שלאחר הלידה, לצד השמחה, תצטרכו לדאוג גם להליכים בירוקרטיים ומשפטיים כדי להסדיר את המעמד שלכם. אתם תקבלו מאיתנו הדרכה וליווי מלא כמו בכל שלב אחר בהליך הפונדקאות. תנפיקו להם דרכון אמריקאי, תחתימו את תעודת הלידה עם שמכם, תעבירו אותם גיור במידה ותרצו ותטפלו גם בכל הפעולות הרלוונטיות מול מדינת ישראל.

בשעה טובה! אתם הורים!

זכיתם ביתרון הגדול לחוות את הרגעים הראשונים שלכם עם הילדים בלי התנפלות מיידית של המשפחה והחברים. העולם מחכה לכם בחוץ, או יותר נכון בארץ, ואתם יכולים סוף-סוף להפסיק לחלום ולהתחיל להינות מהמציאות- משפחה. מזל טוב! הגיע הזמן לחשוב על חסכונות ללימודים הגבוהים, לא?

הדרך להגשמת החלום מתחילה כאן. השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם עם כל המידע.